O nás

Zariadenie pre seniorov Komárno plní svoju nenahraditeľnú funkciu starostlivosti o seniorov v Komárne už 30 rokov. Za tento čas sa stalo vyhľadávaným a známym poskytovateľom sociálnych služieb nielen medzi obyvateľmi mesta, ale aj v bližšom a širšom okolí. Nachádza sa v historickom centre mesta avšak ponúka svojim obyvateľom oázu pokoja a ticha.
Dvor budovy tvorí park, kde početné stromy a ozdobné kríky, altánky a lavičky ponúkajú v lete útočisko pred horúcimi slnečnými lúčmi, ale aj príjemné posedenie v kruhu rodiny a priateľov.
Do budovy zariadenia je dômyselne architektonicky včlenená aj budova bývalej židovskej synagógy, v ktorej sa dnes nachádza na prízemí jedáleň a na poschodí priestranná spoločenská miestnosť s kompletným vybavením a knižnicou.

Zariadenie pre seniorov zabezpečuje komplexnú, kvalitnú, sociálnu, zdravotnú, kultúrnu a duchovnú starostlivosť pre svojich klientov. 
Jeho kapacita je 146 miest na troch oddeleniach podľa miery potreby starostlivosti o prijímateľov sociálnej služby.
Izby sú jednoposteľové, dvojposteľové, zariadenie však ponúka možnosť bývania aj v úplne samostatných garsónkach a jednoizbových bytoch. Sú vybavené loggiami, balkónmi a vlastným sociálnym zariadením. Každá izba je vybavená polohovateľnými posteľami, nábytkom a signalizáciou k privolaniu ošetrujúceho personálu.

O pohodu prijímateľov sociálnych služieb sa stará kvalifikovaný tím odborníkov tak z oblasti sociálnej, ako aj opatrovateľskej a ošetrovateľskej, ktorý poskytuje odborné činnosti podľa individuálnej potreby každého klienta formou sociálnej rehabilitácie, fyzioterapie aj možnosť využitia voľného času organizovaním slávnostných posedení a osláv, športových súťaží a prednášok týkajúcich sa aktuálnych zdravotných a spoločenských tém, ktoré prispievajú k obohateniu a skvalitneniu každodenného života seniorov.

Previous slide
Next slide

SPRÁVY

Príchod Vianoc

Príchod Vianoc v našom  zariadení sme očakávali veľmi netrpezlivo. Dňa 18.12.2018 prišiel čas na oslavu tohto významného dňa.  So svojou prítomnosťou nás poctili  niektorí poslanci mestského zastupiteľstva na čele s primátorom,

TOVÁBB »

Mikulášska oslava

December  bol taktiež bohatý na oslavu a zábavu. Dňa 5.12.2018 sa uskutočnila „Mikulášska oslava“. O slávnostný program sa postarali škôlkari s milým spevom a tancom, ako i sami obyvatelia ZpS. Zaspieval nám  spevácky zbor

TOVÁBB »

Ringató

V mesiaci november sme pokračovali v  obľúbenej aktivite „Ringató“. Na podnet p. Kinga Süll sa realizuje v našom zariadení v nepravidelných intervaloch  hudobno-pohybové aktivity s mamičkami a ich batoľatami. Aktivita je  veľmi úspešná  medzi

TOVÁBB »